„...Šak pánbožko má veľkú zologickú!“

Autor: Hana Chmelíková | 12.7.2006 o 17:39 | Karma článku: 4,54 | Prečítané:  1240x

Viem, že počúvať rozhovory druhých sa nepatrí, čo je jedna z vecí, ktorú ma naučili rodičia v ranom veku. Ale niekedy si človek jednoducho nedokáže pomôcť, či sa tomu jednoducho nevyhne.

Niekedy si vypočujeme veci nezáživné a nezaujímavé, niekedy poburujúce, či na plač, no veľakrát sú to perly na popukanie.

 

Veľa času stráveného v kúpeľni mi umožnilo vypočuť si hádky susedovcov (tí, ktorí bývajú v paneláku určite vedia, o čom točím). Viem, že mladšiemu sa nechce upratovať, čo si odnáša jeho sestra, paninka je mierne cholerická a pánko tichý, priam flegmatický. Inak si žijú spokojne.

 

MHD ma utvrdila v podozrení, že náš nový premiér si predvolebnú kampaň postavil na tom, že prezlečený za dôchodcu/dôchodkyňu putoval sieťou mestskej hromadnej a zhromažďoval info  o strašnej chudobe a drahom chlebe a neochotných a drahých doktoroch. Ešteže v programe neuviedol boj proti „Zlobivému Pánu Žlčníkovi“ a „Tvrdohlavej Malej Pečeni“ (o výskume v čakárňach sa mi nechce).

 

Keď už o MHD, šoféri nezaostávajú svojimi výrokmi. V pamäti mi uviazol tento:

 „Tak ja pribrzdím, a tento na tom bavoráku...... šak pánbožko má veľkú zologickú.“

 

Naša rómska menšina nezaostáva. Raz sme čakali na trajekt pri Moravskom Jáne spolu s našimi spoluobčanmi a jeden zdvihol telefón s krikom:

„Dig, zavolam ty večer, mam na k...t telefon!!!

 

Minule v nemenovanom OD v Nitre som skoro zvalila regál, jak som „odpalla od smíchu.“ Išla mladá rómka, za ňou sa z nohy na nohu „ponáhľal“ asi jej frajer. Ona sa na neho otočila a polokrikom mu vraví“

„ No poď tento, zedols´ mi špic!“

 

No, možno sú to len situačne vtipné výroky, ale dúfam že Vás pobavili. Inak, ako správna zvedavá ženská budem chodiť s ušami otvorenými a možno ešte niečo zachytím. Len pre Vás.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár šéfredaktorky Beaty Balogovej

Vďaka patrí zodpovedným, ale to najťažšie nás len čaká

V tieto dni neplatia kategórie politickej odmeny alebo odplaty.

Oravčanov hanili za svadby, teraz sú vzorom. A poďakujte vojakom, znelo z každej dediny

Celoštátne testovanie ohrozuje neistá ochota zdravotníkov.


Už ste čítali?