Jááj, ženská za volantom!!!!

Autor: Hana Chmelíková | 15.3.2006 o 23:53 | Karma článku: 7,75 | Prečítané:  1602x

Možno viete, možno nie, som na vysokej škole. Rozvrh mám spravený asi pre Foresta Gumpa (rozumej na presun z katedry na katedru (cca 1000km) mám 10 minút). A nemám vlastné auto. Mám len maminkine. Aj to len z času na čas. A mám vodičák. Aj moja spolužiačka má vodičák. A aj auto, presúvatko, feldu, ako chcete. Takže sa presúvame takto. Autom.

Cítim sa s ňou bezpečne. Lebo nejazdí rýchlo ani pomaly, nerobí tzv. myšičky, nepchá sa do medzery pre bicykel. A hlavne si uvedomuje svoju zodpovednosť nad životom svojim, mojim a aj ostatných spolujazdcov.

 

A teraz sa pochválim. Ja som dobrá šoférka. Moje začiatky síce neboli ružové, ale to asi nikoho.  Teraz šoférujem takto:

 

-         Vyhadzujem smerovku vždy, keď je to potrebné, nikdy nie zbytočne (vďaka džinglu v jednom rádiu: A mojáá, smérofku si si v kabele nehalaa???)

-         Vždy mám pás

-         Z domu idem o 10 minút skôr, lebo sa nemám kde ponáhľať (a každého, kto ma obieha 90 v meste s výrazom: „Dig slépka za volantom“ stretnem na najbližšej križovatke, len on tam čaká už neviemkoľko minút)

-         Radšej dám prednosť

-         Naučila som sa cúvať a ide mi to, ha haa (čítala som niekde vtip: Viete prečo majú ženy problémy s cúvaním? Lebo muži ich presviedčajú, že TOTO(mierne roztiahnutie palca a ukazováka) je 20 centimetrov)

-         Počas jazdy netelefonujem, iba na červenej, priznávam čestne (mami, nehnevaj saJ)

-         Som si vedomá toho, že ja môžem jazdiť akokoľvek bezpečne, nie som jediným účastníkom cestnej premávky, sú tu aj iné vozidlá, cyklisti (z času na čas pekne pod parou) a chodci. Chodcov delím na Ohľadných, Pohľadných a Bezohľadných. Bezohľadní si myslia, že auto zastaví aj na 2cm vrstve zľadovateľého snehu, lebo sú práve na prechode, alebo sa mi tam chystajú skočiť. A preto, ako tatino vraví : „Nebudem ničiť stierače“ pomaly pribrzďujem, akonáhle vidím nejakého Bezohľadného, Nerozhodného... (dobre aj Pohľadného).

 

A ak chcete všetci vedieť: ŽENY SÚ SKVELÉ ŠOFÉRKY, A TERAZ MA HOC AJ ZJEDZTE!!!!!          

 

Z mužským egom za volantom sa cítim všelijako, len nie bezpečne (česť výnimkám, tati a drahý môj frajer).

 

He, ešte vám poviem môj trapas na pumpe.Je to od veci, ale nemôžem si pomôcť, nejak ma to prepadlo.

 Išla som normálne asi 2.-3. krát tankovať. Bola plná pumpa, tak som čakala. Dostala som sa na radu, za mnou asi ešte 2 autá. Tak tam stojím a čakám. Začínajú na mňa škaredo pozerať. Nadávajú. Nechápem prečo. Stojím pri aute a čakám. V aute za mnou sa sťahuje okienko. Pánko mi ide niečo hovoriť. Nemôžem sa s ním ale moc baviť, lebo práve chlapík z druhej strany stojanu dotankoval a môžem si konečne aj ja. Ľudia okolo sa smejú. Pochopili. Ja konečne tiež.

 

Inak šoférovať fakt viem. A viem si pri tom preladiť aj rádio.

 

Preto vám, milí muži, odkazujem: „To, že máte rýchle autá vám veríme, netreba to dokazovať!“

 

A baby, NEDAJME SAAA!!!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár šéfredaktorky Beaty Balogovej

Vďaka patrí zodpovedným, ale to najťažšie nás len čaká

V tieto dni neplatia kategórie politickej odmeny alebo odplaty.

Policajný funkcionár Pakši sa priznal a chce spolupracovať

Rozhodovať budú aj o väzbe pre Dušana Kováčika.


Už ste čítali?