Ako mám tomu rozumieť alebo Dievčatá to majú komplikované(9.)

Autor: Hana Chmelíková | 5.11.2005 o 23:39 | Karma článku: 5,68 | Prečítané:  1773x

Takže do Klubíku sa nešlo, nevydalo. Ani finančne...preboha, už čo si to dovoľujú navážno si pýtať 100 vstupné za to, že tam nechám majland za pitie, pohádam sa s nejakým vysokoškolákom, čo po jednej vodke si myslí, že je Džonydep a otravuje ma so sprostosťami a ešte ma chytí aj za zadok. Tak sme skončili v kaviarni pri dvadsaťkorunovom prese.

Kydo bola celá hu z toho, že študuje na fakulte, kde je 90 percent študentov maďarov a okato slovákov ohovárajú v reči ich kmeňa. Ale čo je veľa, to je veľa.

"Neverila by si, čo si Pánko Docent dovolil vyhlásiť. Že by sa mu páčilo, keby u nás ešte stále bolo Rakúsko -Uhorsko a slovenské národné jedlo je podľa neho perkelt. Odpadla som na mieste, že čo už je toto, na slovenskej univerzite si tu maďarský Pánko toto rozpráva. Fakt nemám nič proti maďarom, šak tam mám pólku rodiny, ale toto je moc."

"A povedala si mu niečo na to?"

"Néé, skúšku potrebujem, nebudem si to zbytočne komplikovať. Ale keď vyhlásil, že nitrania si neprávom prisúdili Cyrila a Metoda, že sa chválime, že tu boli a pritom o tom neexistuje písomná zmienka, myslela som, že po ňom hodím celú tú lavicu, jak sa tam zmestí 30 ľudí do nej."

"Sila. A?"

"No, tak som mu povedala, že tu boli. A on mi, že ako viem. A ja že viem. V tej chvíli ma nič rozumné nenapadlo, ale potom mi napadlo, že som mu mohla povedať, keď Nitra bola sídlom Veľkomoravskej ríše a ten chlapík, čo je tam tá socha na hrade, vieš, si ich dal zavolať, tak asi išli do Nitry a nie do Noých Zámkov. Jááj, šak ma vytočil."

Tak som tam tak sedela  a pritakávala. Nedokázala som pochopiť, ako jeden vysokoškolsky vzdelaný muž so skúsenosťami môže niečo také vyhlásiť na prednáške pred 150-imi študentami a kde to vlastne berie takéto rozumy.

Zostali sme ticho sedieť. Doľahla na nás nejak naraz únava, tak sme sa zdvihli a išli domov.

Predchádzajúce

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár šéfredaktorky Beaty Balogovej

Vďaka patrí zodpovedným, ale to najťažšie nás len čaká

V tieto dni neplatia kategórie politickej odmeny alebo odplaty.

Policajný funkcionár Pakši sa priznal a chce spolupracovať

Rozhodovať budú aj o väzbe pre Dušana Kováčika.


Už ste čítali?