Ako sa rozhodne nezačleníte do nového kolektívu?

Autor: Hana Chmelíková | 20.10.2005 o 17:41 | Karma článku: 5,22 | Prečítané:  1491x

Odkedy som si Blu-tackom nalepila rozvrh na stenu (dúfam, že nepotrhá tapety, lebo mamina mi to dá pretapetovať), ubehli už dva týždne. Ty kokso, ani sa mi veriť nechce, aký to bol stres, ten prvý deň. Ja som totižto opäť prváčka.

Kvôli sťahovaniu našej fakulty na novú budovu, kde sa cítim ako v Beverly Hills a nie na Zobori, vznikol bordel v papieroch a na internet samozrejme sa nič nedávalo. A ešte som sa tam ocitla medzi úplne cudzími ľuďmi, nepoznala som nikoho... no stres.

To bol môj najväčší problém. Lebo ak niekoho poznáte, nerobí vám problém zistiť si, kde je ktorá prednáška a kde cviko. Veď prvákom stačí dať do ruky rozvrh s písmenkami a čísielkami, skratkami predmetov, ktoré nesedia s tou čarovnou knižkou, kde sú vypísané predmety na tri roky. A ešte ak patríte pod neviemkoľko fakúlt a neviemkoľko katedier... Žiadna sláva. A z toho vyplýva: Viac hláv, viac rozumu.

Takže, mala som rozvrh, orientáciu...a nikoho som nepoznala. Tak som si popísala pár poznámok a vyvarovala som sa v nich uvedeným veciam.

Ako sa rozhodne nezačleníte do nového kolektívu? Pozorne čítajte.

-všade nos so sebou hygienické vrecúško, najlepšie pripnuté vzadu na vaku

-na desiatu si dones domácu klobásu s cesnakom a cibuľou a ponúkni všetkých okolo (ak si tým nevyprázdnil prednáškovú miestnosť)

-zo zásady sa umývaj len 15. deň v mesiaci, zuby len na celoštátne sviatky a ak ti na to niekto niečo povie, ty odvrkni, že si zásadový.

-sprav si menovku "Ján Slovák, volajte ma Janči." A nos ju.

-ak sa ťa spolužiak/-čka opýta, koľko je hodín, vynúť si jeho/jej telefónne číslo, volaj jemu/jej zakaždým, keď ti zmizne z dohľadu, že kde je, vy musíte na WC a nechce sa ti samému.

-pri každom náznaku aj minimálneho záujmu o tvoju osobu (zahŕňa nečakané drgnutie v rade v bufete, akýkoľvek druh pohľadu...) sa zaves na onú osobu a plný entuziazmu rozplánuj váš SPOLOČNÝ program na celý týždeň a napíš jej ho do rozvrhu.

-prídi za skupinkou ľudí, čo sa rozprávajú pred učebňou a spýtaj sa: "Kam ideme?" Opakuj minimálne trikrát denne.

-na hodinách sa stále hlás, vykrikuj, skáč spolužiakom do reči a riaď sa heslom:"Ja som najmúdrejší a všetko viem najlepšie."

-na každú hodinu a prednášku prines vyučujúcemu darček (kvety, čokoládu, cukríky, poprípade zisti jeho koníčky a dones mu napríklad hrable).

-ak sa s tebou napriek tomu niekto baví, preháňaj. Ak má tvoj spolužiak auto, ty máš dve. Ak má ďalší spolužiak náhodou tiež dve, ty máš aj Aviu cabrio + tie dve autá. Ak bola tvoja spolužiačka na výstupe na Gerlachovský štít, ty si stihol Mont Blanc tri razy behom týždňa. A tak ďalej.

-buď hlučný, veľmi hlučný.

-spievaj si na hodinách Senzus, Kazíka a iné chuťovky, alebo to nahraj na kazetu, dones si walkman a choď od človeka k človeku a dávaj to každému nasilu počúvať. Kto urazí niekoho z nich, alebo odmietne počúvať, pomaly sa rozplač a vystupňuj to do hystérie.

-veľa veľa ohováraj tak, aby to ten, o kom je reč počul. Nevyvaruj sa urážok na jeho oblečenie, tvár a matku.

A kto chce zapadnúť, tam sú všetky rady zbytočné. Hádam len táto pomôže: "Vyvaruj sa vyššie uvedeného!"

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár šéfredaktorky Beaty Balogovej

Vďaka patrí zodpovedným, ale to najťažšie nás len čaká

V tieto dni neplatia kategórie politickej odmeny alebo odplaty.

Oravčanov hanili za svadby, teraz sú vzorom. A poďakujte vojakom, znelo z každej dediny

Celoštátne testovanie ohrozuje neistá ochota zdravotníkov.


Už ste čítali?