Láska je.... (moje myšlienky a postrehy)

Autor: Hana Chmelíková | 3.8.2005 o 20:04 | Karma článku: 6,51 | Prečítané:  1865x

Možno je to mojou náladou, možno tým, že mi chýba moj drahý a možno nedávnym rozhovorom so sesterniciným priateľom, ktorý ma neustále núti myslieť na to, čo sa volá láska. Samozrejme partnerská.

Keď som sa nad tým hlbšie zamyslela, prišla som na to, že neexistuje láska na prvý pohľad. To, čo tak všetci romanticky nazývajú, je podľa mňa len to iskrenie a veľmi veľká fyzická príťažlivosť. Lebo hovoriť o láske v pravom zmysle slova behom piatich minút či dokonca sekúnd je veľmi povrchné.

Na to, aby láska vznikla je potrebná kompatibilita dvoch. Fyzická a aj psychická. Keď mi niekto povie, že láska bez sexu existuje, asi mu pacnem jednu na prebudenie. Ak sú dvaja spolu a klape im to po všetkých stránkach, ale jeden druhého nepriťahuje, vtedy im pogratulujem k úprimnému a krásnemu vzťahu, ktorá sa dá nazvať jednoducho: priateľstvo.

Ak všetko klape ako má, sú dvaja spolu najprv šťastní a krásne zaľúbení, padne vzťah do určitého normálu. A vtedy, keď opadne prvé zaľúbenie, obom partnerom klapky z očí a začínajú spoznávať aj tie negatívne stránky toho druhého, vtedy sa začne vzťah posúvať do inej roviny. Buď sa budú naďalej tolerovať a robiť kompromisy, alebo nezostáva nič iné, ako rozchod. Lebo dovera, úcta a podpora toho druhého je to najdoležitejšie.

Niekto povedal, že láska je, ak chceš, aby ten druhý bol šťastný. Nie, že chceš s ním byť, lebo ti je dobre, ale preto, lebo jemu je s tebou dobre. To je ok, ak to tak necíti len jedna strana. Neviem, či by som dokázala robiť všetko preto, aby ten moj bol šťastný bez toho, aby som cítila spatnú vazbu. A ak to chcú obaja, nie je o čom. To je láska.

Ale ten sesternicin priateľ to podľa mňa vystihol najkrajšie a najlepšie. Povedal:
"Láska je, keď ráno cestuješ autobusom do roboty, rozmýšľaš, čo ste včera spolu robili, zažili a pristihneš sa, ako sa pri tom usmievaš."
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vodič havarovaného nákladného auta je už doma

Šéf firmy, ktorej patrí nákladiak: Je mi to ľúto.

Dnes píše Ľubomír Feldek

Klaus neveril nám ani vlastným očiam

Na Slovensku bol článok o vedúcej úlohe komunistov zrušený skôr ako v Prahe.


Už ste čítali?